Mam już konto

Uzyskaj dostęp do wszystkich informacji i usług na spersonalizowanej przestrzeni.

Nie mam konta

Nie używasz jeszcze Agrotempo? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci na każdym kroku!

MAS Seeds nowa marka

MAÏSADOUR Semences zmienił nazwę na MAS Seeds

By admin - Activé 10.07.2018

MAÏSADOUR Semences zmienił nazwę na MAS Seeds

10 kwietnia 2018, MAÏSADOUR Semences zmienił nazwę na MAS Seeds, aby bardziej mógł rozwijać swoje innowacje oraz realizować międzynarodowe ambicje.

Brak słowa « maïs » w naszej nowej nazwie ma zwracać uwagę na różnorodność produkowanych nasion (oczywiście nasiona kukurydzy, słonecznika, rzepaku, sorgo, lucerny oraz innych gatunków), również zachowanie barw grupy podkreśla przynależność i przywiązanie do pierwszej spółdzielni rolniczej na południowym zachodzie. Przy 85% obrotów generowanych za granicą i 15% inwestowanych w badania i innowacje, nowa nazwa wspiera silne ambicje firmy, która spodziewa się potroić swoje obroty do 2026, aby stać się ważnym graczem wśród światowych firm nasiennych.

Specjalista reprodukcji nasiennej różnych gatunków

Dzięki zdolności produkcyjnej 25 000ha, co stanowi 2,5mln worków materiału siewnego i obrotowi o wartości 140 mln euro*, MAS SEEDS, filia grupy spółdzielczej MAÏSADOUR jest specjalistą w różnych gatunkach roślin uprawnych i jednym z największych producentów nasiennych kukurydzy i słonecznika w Europie. Dwie trzecie jego produkcji znajduje się na południowym zachodzie Europy.

Wzmocnić się na arenie międzynarodowej dzięki francuskiemu doświadczeniu na południowym zachodzie

Marka MAS Seeds jest częścią globalnego rynku, obecna w 40 państwach, mająca 12 filii zagranicznych w której pracuje ponad 50% pracowników zatrudnionej w całej firmie. Jej południowo-zachodnie pochodzenie jest głównym atutem ponieważ obecne tam gleby dobrej jakości wpływają na wysoką jakość produkowanych nasion. Sprawia to, że południowo zachodni region Francji jest pierwszym regionem reprodukującym i eksportującym materiał siewny mieszańców. 

MAS Seeds jest dumny z bycia istotnym graczem w południowo zachodnim regionie Francji, 15 000 ha, 250 rolników reprodukujących, 2 fabryk oraz blisko 300 pracowników. Firma nadal zamierza się rozwijać. "Region południowo zachodni to doskonały region i ziemia dla naszych nasion" - wyjaśnia Régis Fournier, dyrektor generalny MAS SEEDS. "Będziemy nadal inwestować w badania i rozwój, otwierając w 2018 r. trzy nowe platformy doświadczalne w regionie Landes. Planujemy również zainwestować prawie 3 miliony euro w fabrykę Haut-Mauco, aby zwiększyć nasze możliwości produkcyjne. "

10 lat obecności na Ukrainie i w Rosji

Pour renforcer sa présence sur les marchés de l'Europe de l'Est, MAS SEEDS s'y est implanté il y a 10 ans, pour y installer zones de production, centres de recherche et usine de fabrication et de conditionnement de semences. 2018 verra la poursuite de cette stratégie avec l'inauguration le 1er juin prochain d'une nouvelle station de recherche et d’un nouveau siège pour sa filiale locale à Borispol, près de Kiev (Ukraine).

Aby wzmocnić swoją obecność na rynkach wschodnioeuropejskich, MAS SEEDS 10 lat temu utworzył filię ukraińską. Pozwoliło to utworzyć nowe obszary reprodukcji nasion, centrum badawcze oraz zakład produkcji i pakowania materiału siewnego. 1 czerwca 2018 została dodatkowo otwarta nowa stacja badawcza i nowa siedziba w Borispol pod Kijowem.

Duże ambicje na 2026

Stawiając na międzynarodową markę i strategię ofensywną, MAS SEEDS pokazuje swoje ambicje do 2026 roku:

  • Rozwijać swoją sprzedaż na arenie międzynarodowej poprzez obecność w Europie, ale także na nowych rynkach (szczególnie w Afryce),
  • Zwiększyć wielkość produkcji materiału siewnego w Europie z 2,5 miliona worków nasion wyprodukowanych do 3,2 miliona w 2022 roku do 4 milionów w 2026 roku,
  • Zwiększyć inwestycje w badania i rozwój w celu przyspieszenia postępu genetycznego i promowania zrównoważonego rolnictwa "Ta strategia inwestycyjna powinna umożliwić nam rozwój naszych badań i rozwoju w celu stworzenia odmian, które mogą lepiej dostosowywać się do różnych sytuacji agro-klimatycznych, jak i wymagań rolników" - mówi Régis Fournier.

Nowe logo, nowy znak

E01_MAI_LOGO_MAS-SEEDS_Baseline_1L_QUADRI_2_0.jpg

Nowe logo urzeczywistnia innowacje: ziarno wewnątrz "a" ilustruje serce serce branży nasiennej, a także stanowi drogę do przyszłości.

Nowy podpis "UNITED TO GROW *" uzupełnia to nowe logo. Zwraca uwagę na wolę i znaczenie wspólnych działań na rzecz innowacji, rozwoju międzynarodowego, wspólnego rozwoju oraz zjednoczenia wokół ustanowionych wartości spółdzielczych.

*Uprawiajmy razem

 

Do przeczytania również